П`ятниця, 20.04.2018, 16:14
                  
Відділення Національної служби посередництва і примирення в Харківській області
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Вхід
Twitter
   

     

     


           Портал Весь Харьков
Головна » 2016 » Вересень » 23 » Чергові засідання комісій та робочих груп з питань погашення боргів із виплати заробітної плати у Харківській області та м. Харкові
09:54
Чергові засідання комісій та робочих груп з питань погашення боргів із виплати заробітної плати у Харківській області та м. Харкові

С. Єськова, головний спеціаліст відділення НСПП в Харківській області

   Питання щодо ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати та недопущення виникнення її в подальшому перебуває на постійному контролі керівництва області та м. Харкова. Працівники відділення НСПП в Харківській області (далі - Відділення) постійно беруть участь у роботі комісій та робочих груп з цього питання. Так, за останній тиждень фахівці взяли участь у 4 засіданнях комісій та робочих груп з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Зокрема, 20.09.2016 року начальник Відділення С. Лайков взяв участь у засіданні обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат; 21,22.09.2016 року головний спеціаліст Відділення Т. Колеснікова - у засіданнях робочих груп адміністрацій Московського та Новобаварського районів Харківської міської ради; 22.09.2016 року головний спеціаліст Відділення С. Єськова - у засіданні робочої групи адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради.

   На засідання комісії та робочих груп були запрошені керівники та представники підприємств (установ, організацій), де існує борг із виплати заробітної плати та по іншим платежам, не дотримується встановлений законодавством мінімальний розмір заробітної плати.

  Засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат відбулося під керівництвом директора Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації Ю. Шпараги. У засіданні взяли участь: керівники та представники галузевих департаментів Харківської обласної державної адміністрації, управлінь Харківської області, контролюючих та правоохоронних органів, Об’єднання профспілок Харківської області, Об’єднання організації роботодавців Харківської області «Граніт». В ході засідання обласної тимчасової комісії розглядався стан справ на 4 підприємствах-боржниках із виплати заробітної плати, зокрема у ТОВ «Українська ливарна компанія», ПАТ «Харківський підшипниковий завод», ПАТ «Харківський електротехнічний завод «Трансзв’язок» та на ДП «Дослідне господарство «Борки» інституту сільського господарства північного сходу Національної академії аграрних наук України» (перебуває в стадії банкрутства). Серед зазначених підприємств на обліку Відділення в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) через наявність боргу із виплати заробітної плати перебуває стан соціально-трудових відносин у ТОВ «Українська ливарна компанія» та у ПАТ «Харківський підшипниковий завод». Підприємства входять до складу індустріальної групи «Українська промислова енергетична компанія» (УПЕК). Основними причинами нестабільної ситуації на зазначених підприємствах є: втрата ринків збуту, зниження обсягів виробництва і реалізації продукції, збитковість підприємств, недостатня державна підтримка, відсутність замовлень, наявність заборгованості дебіторів, висока вартість комплектуючих та матеріалів. Серед основних шляхів виходу підприємств із складного фінансово-економічного стану є: робота з дебіторами, отримання банківської позики, реалізація складських залишків, пошуки нових ринків збуту.

   В ході засідань робочих груп адміністрацій Московського, Новобаварського та Холодногірського районів Харківської міської ради отримано детальну інформацію стосовно підприємств-боржників із виплати заробітної плати. На деяких підприємствах відбулися позитивні зміни, зокрема повністю ліквідований борг із заробітної плати на підприємстві Холодногірського району м. Харкова – на ДП «Орган з сертифікації автоматизованих та автоматичних систем управління та умов процесу перевезень на залізничному транспорті». Під час засідань робочих груп відпрацьовано план дій щодо діяльності кожного підприємства-боржника у напрямку скорочення витрат, активізації здійснення претензійно-позовної діяльності, складання графіків погашення заборгованості із заробітної плати та забезпечення їх виконання.

   Підводячи підсумки представники влади детально зупинилися на проблемних питаннях та можливих варіантах їх вирішення. Члени комісії рекомендували керівникам підприємств посилити зусилля у напрямку забезпечення виконання вимог законодавства про працю, неухильного виконання положень колективних договорів. Інформація, отримана фахівцями Відділення під час засідань комісії та робочих груп з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати буде використана в подальшій роботі Відділення.

Переглядів: 52 | Додав: eckova | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
...

Календарь
«  Вересень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
       

   

  
NSPP "Dcc" © 2018
Конструктор сайтів - uCoz