П`ятниця, 23.03.2018, 22:38
                  
Відділення Національної служби посередництва і примирення в Харківській області
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Вхід
Twitter
   

     

     


           Портал Весь Харьков
Головна » 2016 » Квітень » 22 » Питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати – основа стабільності у трудових колективах
13:24
Питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати – основа стабільності у трудових колективах

С. Єськова, головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Харківській області

   Питання погашення боргів та недопущення їх виникнення перебуває на постійному контролі керівництва області та м. Харкова. У квітні 2016 року фахівці відділення НСПП в Харківській області (далі - Відділення) взяли участь у 3 засіданнях комісій та робочих груп з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Так, 21.04.2016 року начальник Відділення С.М. Лайков взяв участь у засіданні обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат; 20.04.2016 року завідувач сектора правового забезпечення О.В. Базій – у засіданні робочої групи адміністрації Московського району Харківської міської ради; головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування С.В. Єськова - у засіданні робочої групи адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради.

   На засідання комісії та робочих груп були запрошені керівники та представники підприємств (установ, організацій), де існують борги із виплати заробітної плати та по іншим платежам, не дотримується встановлений законодавством мінімальний розмір заробітної плати, застосовується практика неповної зайнятості. Наявність цих дестабілізаційних чинників пояснюється цілим рядом факторів: втрата ринків збуту продукції, нестача обігових коштів, низька платоспроможність замовників, недостатня державна підтримка у питаннях забезпечення підприємств замовленнями та інші.

   Під час засідань комісії та робочих груп розглядався стан справ на підприємствах різних видів економічної діяльності (галузей), зокрема машинобудування, житлово-комунального господарства, науково-дослідної сфери. В ході засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат розглядалася ситуація на 5 підприємствах, а саме: на ДП «Харківське конструкторське бюро з двигунобудування», ХКП «Міськелектротранс», у АК «Харківобленерго», ПАТ «Харківський підшипниковий завод», Навчальному науковому центрі «Інститут метрології». Відділення ретельно відслідковує ситуацію на зазначених підприємствах, зокрема здійснює заходи по запобіганню виникненню колективних трудових спорів на ДП «Харківське конструкторське бюро з двигунобудування», у ПАТ «Харківський підшипниковий завод» (стан соціально-трудових відносин на підприємствах перебуває на обліку Відділення через наявність заборгованості із виплати заробітної плати); сприяє вирішенню колективного трудового спору між найманими працівниками АК «Харківобленерго» та АК «Харківобленерго». Слід відзначити, що колективний трудовий спір (конфлікт) на підприємстві зареєстрований розпорядженням НСПП від 18.03.2016 року. Найманими працівниками АК «Харківобленерго» були висунуті дві вимоги: стосовно погашення заборгованості із виплати заробітної плати за січень 2016 року та дотримання термінів виплати поточної заробітної плати згідно колективного договору. Фахівці Відділення всебічно сприяють вирішенню колективного трудового спору, надають всі необхідні роз’яснення та консультації. У квітні 2016 року розпорядженням НСПП знято з реєстрації першу вимогу найманих працівників АК «Харківобленерго», як вирішену.

   Під час засідання комісії та робочих груп обговорено першочергові заходи та відпрацьовано конкретний план дій щодо роботи кожного підприємства-боржника з прискорення ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати, затвердження та виконання графіків погашення боргів. Члени комісії обговорили інші проблемні питання, що сповільнюють темпи погашення боргів із заробітної плати. За підсумками проведених засідань з працівниками Відділення відпрацьовані питання щодо подальшої роботи з проблемними підприємствами.

Переглядів: 60 | Додав: eckova | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
...

Календарь
«  Квітень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
       

   

  
NSPP "Dcc" © 2018
Конструктор сайтів - uCoz