Т.Шевченко, головний спеціаліст відділення НСПП в Харківській області
На виконання угоди про співпрацю між Харківським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та відділенням Національної служби посередництва і примирення в Харківській області (далі – Відділення) на протязі багатьох років з метою ознайомлення з діяльністю Національної служби посередництва і примирення як державного органу, створеного для сприяння поліпшенню трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), їх прогнозування та сприяння їх вирішенню, проводяться заняття для слухачів інституту.
26 березня 2018 року у приміщенні Відділення начальник Відділення С. Лайков та заступник начальника Відділення Г. Клочко виступили перед студентами ІІ курсу заочної форми навчання факультету публічного управління та адміністрування Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України з лекціями на тему: «Національна служба посередництва і примирення, її завдання та сфера діяльності» та «Критерії репрезентативності суб’єктів сторін соціального діалогу. Закон України «Про соціальний діалог в Україні».
З лекцією стосовно основних напрямків діяльності Національної служби посередництва і примирення виступив начальник Відділення С. Лайков. Особливу увагу С. Лайков приділив пріоритетним напрямам діяльності Національної служби посередництва і примирення - здійсненню заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів на доконфліктній стадії, прогнозування виникнення колективних трудових спорів і сприяння їх своєчасному вирішенню у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями профспілкових організацій та роботодавців. В ході лекції заступник начальника Відділення Г. Клочко ознайомила слухачів з основними положеннями Закону України «Про соціальний діалог в Україні», а також роботою відділення, спрямованою на забезпечення здійснення соціального діалогу, проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності суб’єктів сторін профспілок і організацій роботодавців на територіальному рівні.
Проведені лекції дали можливість студентам докладно ознайомитися з діяльністю Національної служби посередництва і примирення, відділення НСПП в Харківській області, визначити роль Національної служби посередництва і примирення у процесі стабілізації соціально-трудових відносин, забезпеченні здійснення соціального діалогу. |