Субота, 17.11.2018, 01:59
                  
Відділення Національної служби посередництва і примирення в Харківській області
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Вхід
Twitter
   

     

     


           Портал Весь Харьков
Головна » 2017 » Жовтень » 5 » Результати роботи відділення НСПП в Харківській області за січень-вересень 2017 року
11:27
Результати роботи відділення НСПП в Харківській області за січень-вересень 2017 року

Г.Клочко, заступник начальника відділення НСПП в Харківській області

   Упродовж січня-вересня 2017 року відділення НСПП в Харківській області (далі - Відділення) здійснювало заходи у напрямку поліпшення стану соціально-трудових відносин на підприємствах області та розвитку соціального діалогу; проводило роботу по прогнозуванню колективних трудових спорів, їх попередженню та сприянню своєчасному вирішенню.

   Всього на контролі Відділення з початку року перебувало 5 колективних трудових спорів, всі – на виробничому рівні. Безпосередніми учасниками зазначених спорів стало близько 6000 найманих працівників. Відділення відстежувало стан соціально-трудових відносин та здійснювало заходи по врегулюванню колективних трудових спорів у окремих цехах ДП «Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М.В. Лисенка» (м. Харків) та в Акціонерній компанії «Харківобленерго» (м. Харків). Також у липні поточного року до Відділення звернувся профспілковий лідер ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» (Луганська обл., м. Старобільськ) з повідомленням про загострення стану соціально-трудових відносин на підприємстві. Фахівці Відділення надали докладні роз’яснення і консультації, передали зразки документів, необхідні для вступу у колективний трудовий спір (конфлікт). Врегулювання розбіжностей у ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» було введено у правове русло, розпорядженням НСПП з 09.08.2017 року зареєстровано колективний трудовий спір (конфлікт) між найманими працівниками ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» Луганської області та адміністрацією ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» Луганської області.

   Станом на 01.10.2017 року на контролі Відділення залишається 2 колективних трудових спори (конфлікти), не вирішено 6 вимог найманих працівників, з них 4 вимоги – з питань виконання колективного договору, угоди або окремих їх положень; 2 вимоги – з питань встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту. За участю Відділення проведено 7 засідань примирних комісій та 18 узгоджувальних зустрічей із сторонами спорів.

   Одним із провідних напрямків діяльності Відділення є робота в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів. Всього упродовж січня-вересня 2017 року Відділення сприяло врегулюванню 29 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 24 підприємствах Харківської області (чисельність працюючих близько 11700 осіб). З початку року попереджено виникнення 11 колективних трудових спорів (конфліктів). На обліку Відділення залишається 18 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин.

   Важливим напрямком роботи в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) є проведення узгоджувальних зустрічей із сторонами соціально-трудових відносин. Всього упродовж січня –вересня 2017 року фахівцями Відділення проведено 25 узгоджувальних зустрічей із представниками підприємств, що перебувають на обліку в системі ЗКТС(К).          Питання погашення боргів із виплати заробітної плати, як найбільш поширений чинник дестабілізації стану соціально-трудових відносин, перебуває під постійною увагою Відділення. Фахівці Відділення регулярно беруть участь у засіданнях комісій та робочих груп з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на обласному та районному рівнях. Так, упродовж дев’яти місяців 2017 року відділенням взято участь у 38 засіданнях комісій та робочих груп з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Упродовж січня-вересня 2017 року на території Харківської області не зафіксовано страйків, що проводилися у відповідності до вимог Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». З початку року мало місце три акції соціального протесту, пов’язані із ускладненням стану соціально-трудових відносин. Співробітники Відділення відслідковували хід проведення акцій. Представникам сторін соціально-трудових відносин надані роз’яснення щодо можливих шляхів врегулювання конфліктних питань у відповідності із Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

   Відділення продовжує вести роботу щодо реалізації та проведення організаційних заходів по виконанню положень Закону України «Про соціальний діалог в Україні» в частині визначення репрезентативності організацій роботодавців та профспілок. Упродовж 9 місяців 2017 року проведено 3 засідання Комісії Відділення з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок і організацій роботодавців на територіальному рівні. За результатом вивчення висновків Комісії прийнято рішення про відповідність критеріям репрезентативності 7 суб’єктів сторін профспілок, а також про підтвердження репрезентативності 2 суб’єктів сторін профспілок. Відділення продовжуватиме роботу, направлену на сприяння стабілізації стану соціально-трудових відносин, посилення рівня взаємодії сторін соціально-трудових відносин в процесі врегулювання колективних трудових спорів, забезпечення розвитку соціального діалогу, впровадження заходів, спрямованих на поширення поінформованості сторін соціально-трудових відносин стосовно механізму застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Переглядів: 57 | Додав: eckova | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
...

Календарь
«  Жовтень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
       

   

  
NSPP "Dcc" © 2018
Конструктор сайтів - uCoz